فراخوان جایزه پروفسور سید حبیب فیروزآبادی

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

به منظور تکریم و الگوسازی از نخبگان، شخصیت­های علمی و افراد صاحب نام و هم­چنین ایجاد روحیه تلاش و خودباوری در میان اساتید، دانشجویان و پژوهشگران، مجمع خیران نخبه پرور فارس جوایزی را به­نام افراد حقیقی و حقوقی خوش نام و دارای سابقه درخشان در زمینه های علمی (اعم از حوزوی و دانشگاهی)، فرهنگی و اجتماعی تعریف، اعلام و متناسب با رشته تخصصی افراد، به متولدین استان فارس و یا دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه های استان فارس که در یک کارگروه تخصصی واجد شرایط این جوایز شناخته شوند اعطا می نماید.

در حال حاضر مجمع خیران نخبه پرور فارس در نظر دارد طی این فراخوان، از دانشجویان مقطع دکتری رشته ی شیمی آلی دانشگاه های استان فارس و یا متولدین استان فارس که مشغول به تحصیل در دانشگاه های کشور هستند، برای شرکت در فراخوان علمی جایزه پروفسور سید حبیب فیروزآبادی دعوت نماید.

دستور العمل اعطای جایزه:

این جایزه هر ساله به برترین دانشجوی دکتری شیمی آلی که در کارگروه مربوطه در مجمع خیران حایز بیشترین امتیاز از نظر فعالیت های علمی و آموزشی می گردد اعطا می گردد.

بر اساس دستور العمل مربوط به این جایزه:

دانشجویان مشمول، علاوه بر دریافت لوح و تندیس مربوطه از دستان پروفسور فیروزآبادی، جایزه علمی مربوطه را دریافت خواهند کرد.

گفتنی است براساس جداول امتیازدهی که توسط کارگروه علمی جایزه تعیین شده است، فرد یا افرادی که شرایط اولیه و حداقل امتیاز لازم را دارا باشند توسط کارگروه علمی مورد ارزیابی قرار گرفته و فرد برگزیده معرفی خواهد شد.

متقاضیان می توانند حداکثر تا تاریخ 25 اسفند ماه 1396 از طریق لینک زیر نسبت به ثبت اطلاعات مورد نیاز برای شرکت در این فراخوان اقدام نمایند.

بیوگرافی پروفسور سید حبیب فیروزآبادی

پروفسور سید حبیب‌ فیروزآبادی تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در تهران گذراند و لیسانس و فوق لیسانس را از دانشگاه شیراز دریافت کرد و دکترای شیمی را در پنسیلوانیا آمریکا اخذ نمودند.

دکتر فیروزآبادی استاد و محقق برجسته دانشگاه شیراز، محقق و شیمیدان برجسته کشوری منتخب انجمن شیمی ایران، برنده جایزه اول خوارزمی، جایزه افضلی پور، بنیان‌گذار دانشگاه کرمان، برنده جایزه سازمان کنفرانس اسلامی (Comstech)، دانشمند بین‌المللی ایران(ISI)، عضو دائم فرهنگستان علوم کشورهای در حال توسعه (TWAS)، از بنیان گذاران دانشگاه کرمان، بنیانگذار اولین انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شیراز، چهار دوره ریاست انجمن شیمی ایران، ادیتور مجله معتبر بین‌المللی انجمن شیمی ایران برای مدت بیش از هفت سال، انتشار صدها مقاله در مجلات و مجموعه کتاب‌های بین‌المللی را در کارنامه خود دارد. دکتر حبیب فیروزآبادی در فهرست ۱۰۰ دانشمند برتر دنیا قرار دارد.