سومین جلسه هماهنگی برگزاری نشست تخصصی راهکارهای پیشرفت صنایع دریایی استان گلستان برگزار شد

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف


به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان گلستان، سومین جلسه هماهنگی با هدف برنامه ریزی جهت برگزاری نشست تخصصی راهکارهای پیشرفت صنایع دریایی استان، با حضور مسئولان و مدیران استانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، اداره کل ماهیان خاویاری، میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری و گروه شیلات دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، روز یکشنبه مورخ 17 دی ماه سال جاری در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان برگزار شد.

ابوالقاسم خزاعیان، رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان، با تاکید بر اهمیت و جایگاه دریا و صنایع دریایی و شناخت صحیح ظرفیت و دستاوردهای مرتبط با آن خاطر نشان کرد: پیشرفت صنایع دریایی می­تواند نقش تعیین کننده­ای در توسعه کشورهای صاحب دریا داشته باشد.

وی با اشاره به لزوم برنامه­ریزی منسجم و آشنا ساختن اقشار علمی با حوزه دریا، این اقدام را قدمی موثر در فرهنگ­سازی و تأمین نیروی انسانی خلاق و کارآمد جهت توسعه هر چه بیشتر این صنعت مهم خواند.

کلیه حاضرین ضمن اعلام آمادگی جهت همکاری در برگزاری هر چه بهتر این نشست، ارائه نحوه حمایت ها و تسهیلات ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی از فعالیتهای صنایع دریایی استان، تهیه و تدوین اطلس توانمندیها و ظرفیتهای دریایی استان، بررسی فرصتها و چالشهای پیشرفت صنایع دریایی استان و تشکیل کارگروه صنایع و فناوری دریایی استان گلستان، را مهمترین عناوین جهت طرح در این نشست عنوان نمودند.

گفتنی است این نشست در ساعت 10 صبح روز سه شنبه 19 دی ماه در محل سالن رشد دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار خواهد شد.