جلسه هماهنگی سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت در بنیاد نخبگان استان گلستان برگزار گردید

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی پیرامون حضور در برنامه افتتاحیه سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت و برپایی نمایشگاه دستاوردهای فناورانه دریایی استان با حضور مسئولین استانی و اساتید دانشگاهی، روز سه‌شنبه 18 مهر سال جاری در بنیاد نخبگان استان گلستان برگزار گردید.

سومین جشنواره ملی “دریا مسیر پیشرفت” با هدف فرهنگ‌سازی و تأمین نیروی انسانی خلاق و کارآمد برای صنعت دریایی کشور، به‌وسیله ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی با همکاری ارگان‌ها، با برنامه‌هایی جامع در آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

آقای دکتر خزاعیان، رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان، ضمن معرفی بخش‌های مختلف جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت، جشنواره پیش رو را فرصتی جهت ارائه فعالیت‌ها و ظرفیت‌های دریایی استان و همچنین زمینه‌سازی برای ایجاد ظرفیت‌های جدید و توسعه صنایع دریایی دانست.

وی با تأکید بر استفاده از پتانسیل شرکت‌های خصوصی در جهت برگزاری ایده بازار حوزه دریایی، ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی در حوزه دریا را مهم تلقی نمود.

در ادامه جلسه اعضای حاضر به ارائه نقطه نظرات و ظرفیت‌های سازمان‌های خود پرداخته و بر حضور هر چه بهتر استان در جشنواره و برپایی نمایشگاه دستاوردهای فناورانه دریایی تأکید نمودند.

معرفی طرح‌های مرتبط و متخصصان جهت حضور و ارائه دستاوردهای استان در جشنواره دریا از مهم‌ترین مصوبات این جلسه بود. همچنین پیشنهاد گردید جشنواره‌های بومی و استانی به‌صورت پایلوت برگزار شود و طرح‌های توسعه‌ای و آمایشی در خصوص ظرفیت‌ها و اولویت‌های دریایی استان ارائه گردد.

گفتنی است طرح‌ها و دستاوردهای فناورانه دریایی، مسابقات دانشجویی (فیلم کوتاه دریا، ایده بازار دریایی، ربات‌های زیردریایی، شناورهای هوشمند)، مسابقات دانش‌آموزی، سخنرانی علمی و کارگاه‌های آموزشی،  نمایشگاه دستاوردهای فناورانه دریایی کشور از بخش‌های اصلی این جشنواره می‌باشند.